Marta Baran Psychegenesis

Gabinet psychoterapii

Psychoterapia

"[…] gdy świat wewnątrz nas ulega zniszczeniu, staje się martwy i pozbawiony miłości, nasi ukochani są pokawałkowani, a my sami jesteśmy w beznadziejnej rozpaczy. Właśnie wtedy musimy odtworzyć nasz świat, ponownie poukładać kawałki, tchnąć w martwe fragmenty i odtworzyć życie."

Hanna Segal

Proces budowania i analizowania relacji terapeutycznej umożliwia poznawanie nieświadomych treści, które są źródłem głębszego cierpienia pacjenta i przeżycie w bezpiecznych warunkach uczuć, które do tej pory nie mogły się odsłonić. Wprowadzenie do świadomosci zagrażajacych w odczuciu pacjenta myśli i fantazji zmniejsza ich siłę, pozwala uwolnić się od nadmiarowego lęku. Psychika odciążona z wysiłku utrzymania bardzo sztywnych i nieadaptacyjnych mechanizmów może zdrowieć i rozwijać się.

Zapraszam do spotkania osoby, które chciałyby poszerzyć świadomość swojego życia wewnętrznego. Pomagam osobom, które cierpią z powodu zaburzeń osobowości, odżywiania, depresji, borykają się z lękiem (fobie, inne) i obsesjami, przeżywają kryzysy życiowe, niepowodzenia, utraty. Pracuję z ludźmi po traumach, którzy doświadczają trudności w utworzeniu, utrzymaniu szczęśliwych związków  lub znajdują się w impasie prywatnym lub zawodowym.